Konfiguracje

Konfiguracja routera TP-LINK Archer C6

Published

Na spodzie routera znajdują się wszystkie niezbędne dane do logowania. Jeśli konfigurujemy router urządzeniem bezprzewodowym, musimy połączyć się do sieci WiFi. Nazwa sieci znajduje się w polu SSID, natomiast hasło do owej sieci to pole Wireless Password/PIN. Hasło składa się z 8 cyfr.

Jeśli udało się nam połączyć do routera, musimy wejść w przeglądarkę i wpisać jeden z poniższych adresów:

  • tplinkwifi.net
  • 192.168.0.1

Po wpisaniu poprawnego adresu w przeglądarce, powinno pojawić się nam okno logowania do panelu zarządzania routerem.

W powyższych polach musimy wpisać hasło, które posłuży nam do logowania, po czym klikamy przycisk: Let’s Get Started. Po wpisaniu hasła pojawi się nam okno kreatora szybkiej konfiguracji (Quick Setup), gdzie pierwszym krokiem jest wybranie strefy czasowej.

Gdy wybierzemy już odpowiednią strefę czasową klikamy przycisk Next, który przekieruje nas do jednego z kluczowych okienek.

W oknie tym należy zaznaczyć opcję PPPoE, i klikamy NEXT.

Wpisujemy Username: login dostępny po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (343872035) lub mailowym (biuro@emulticom.pl)

Password: hasło dostępne po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (343872035) lub mailowym (biuro@emulticom.pl)

UWAGA!

Duże małe litery mają znaczenie.

Następnie klikamy NEXT

W tej sekcji ustawiamy nazwę sieci WiFi oraz jej hasło. Jeśli chcecie – możecie zostawić domyślne ustawienia i przejść do kolejnej sekcji. Przyciskiem Enable Wireless Radio możemy wyłączyć/włączyć moduł radiowy dla częstotliwości 2,4 lub 5 GHz.

Po tym etapie klikamy next, a następnie SAVE. Router powinien przepuszczać oraz rozsyłać od tego momentu sygnał internetowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *